Czy można wymagać podania dodatkowych danych w rekrutacji?

Czy pracodawca może żądać podania – np. w procesie rekrutacyjnym – innych danych niż wskazane w art. 22 Kodeksu pracy? Czy może odgórnie nie dopuścić do rekrutacji osoby, która nie poda takich dodatkowych danych? I wreszcie: czy podanie danych wskazanych w art. 22 kp i tak dodatkowo wymaga zgody pracownika na ich przetwarzanie? Odpowiedzi udzielił Sąd Najwyższy w uzasadnieniu wyroku z 17 października 2018 r., sygn. akt II PK 178/17.

Jeśli jesteś subskrybentem publikacji Aktualności kadrowe
zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Zapomniałeś hasła ?

kliknij tutaj

Zostań subskrybentem publikacji Aktualności kadrowe

ZOBACZ OFERTĘ