Tarcza antykryzysowa 4.0 – nowe rozwiązania wchodzą w życie

Od 24 czerwca br. obowiązuje kolejna odsłona tarczy antykryzysowej, która zakłada m.in. możliwość jednostronnego udzielenia pracownikowi, w wymiarze do 30 dni, zaległego urlopu wypoczynkowego w okresie epidemii, doprecyzowanie zasad wykonywania pracy zdalnej, a także zmiany w zakresie realizacji obowiązków związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych.

Tarcza Antykryzysowa. Jak najlepiej wykorzystać pakiet osłonowy?

Epidemia wywołana wirusem COVID-19 zagraża nie tylko zdrowiu i życiu, ale też całej gospodarce. Wielu przedsiębiorców już bardzo dotkliwie odczuwa skutki kwarantanny, a co za tym idzie spowolnienia gospodarczego. Ogromny kryzys stał się faktem. Jakie rozwiązania niesie specustawa zwana tarczą antykryzysową? Jakie zabezpieczenia gwarantuje przedsiębiorcom i pracownikom?

Jak wyliczyć wynagrodzenie przestojowe?

Z powodu epidemii wywołanej wirusem COVID-19 w ostatnim czasie weszły w życie nowe przepisy, a sporo firm mierzy się z nieznanymi dotychczas przeszkodami. Jak wyliczyć wynagrodzenie pracowników, którzy z przyczyn obiektywnych nie mogą wykonywać swojej pracy nawet zdalnie? W okresie przestojowym zatrudniony zachowuje prawo do wypłaty. Jakie są zasady ustalenia jej wysokości?

Co ochroni Twoją firmę w czasie epidemii?

Wsparcie pracodawców według dotychczasowych przepisów: praca zdalna, zawieszenie regulaminów, dofinansowania oraz odroczenie płatności podatków i składek ZUS

Pracodawcy 50+ mają przesunięte PPK

Tzw. tarcza antykryzysowa umożliwia pracodawcom zatrudniającym co najmniej 50 osób przesunięcie o pół roku terminów na utworzenie PPK. Nie dotyczy to jednak firm, które już wdrożyły PPK.