WYDANIE ONLINE

W święto 11 listopada 2017 r. przypada sobota. Oznacza to, że musimy w zamian zaplanować dodatkowy dzień wolny w okresie rozliczeniowym obejmującym ten listopad. Sprawdź przy okazji, jak rekompensować pracownikowi planowaną i nieplanowaną pracę w sobotę.

czytaj więcej »

1 października weszły w życie przepisy obniżające wiek emerytalny. Dla pracodawców oznaczają one możliwość odejścia na emeryturę wielu pracowników, a także przesunięcia jeśli chodzi o okres ochrony przedemerytalnej.

czytaj więcej »

Centralna Baza ofert Pracy, czyli oficjalny serwis internetowy z ogłoszeniami pracy zyskał dodatkową zakładkę – stworzoną dla pracodawców.

czytaj więcej »

Z kolei minimalna stawka za 1 godzinę pracy zleceniobiorcy osiągnie 13,70 zł

czytaj więcej »

Nie 2 (jak obecnie) ale aż 3 lata preferencyjnych składek na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców – to nowa propozycja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

czytaj więcej »

Nauczyciel dyplomowany z co najmniej 3-letnim stażem pracy w szkole, od dnia nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego i z najwyższą oceną pracy, otrzyma specjalny dodatek. Tak przewiduje projekt przyjęty 12 września przez Radę Ministrów.

czytaj więcej »

Resort pracy przygotował nową wersję zmian w ustawie o związkach zawodowych. Przedstawiciele pracodawców oceniają ją krytycznie. Sprawdź, dlaczego.

czytaj więcej »

A konkretnie pytanie brzmi: czy pracodawca dający pracownikowi na jubileusz zatrudnienia w prezencie np. laptopa uniknie wypłaty składek ZUS z tego tytułu. Sprawdź, co wynika w tej kwestii z interpretacji ZUS z 8 sierpnia 2017 r.

czytaj więcej »

wiper-pixel