WYDANIE ONLINE

Już 25 maja 2018 r. wchodzi w życie nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych (tzw. RODO), a wraz z nim – pewne zmiany w Kodeksie pracy wprowadzające dalsze szczegóły. Jakie dane będziemy pobierali od kandydata do pracy, a jakie od pracownika? Kiedy wymagana będzie zgoda na ich przetwarzanie, jaką formę będzie musiała mieć? I na co jeszcze w tym zakresie powinny uważać działy kadr? Sprawdź.

czytaj więcej »

Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała swój plan działania na 2018 rok. Którzy pracodawcy i jakie obszary związane z zatrudnianiem będą szczególnym obiektem zainteresowania PIP w tym roku? Na co ma być położony nacisk. Oto najważniejsze wnioski.

czytaj więcej »

Od 1 lipca 2018 r. zwolnienie lekarskie będzie mogło mieć już wyłącznie formę zaświadczenia elektronicznego. Na jakich zasadach?

czytaj więcej »

Najpóźniej w maju 2018 r. musi wejść w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (gdyż stare przestaje obowiązywać). Pojawił się już odpowiedni projekt w tej sprawie. Jakie zmiany przewiduje w porównaniu z dotychczasowym rozporządzeniem?

czytaj więcej »

Już od 11 marca, czyli od pierwszej z niedziel objętych zakazem zatrudnienia w placówkach handlowych, inspekcja pracy intensywnie sprawdza przestrzeganie tego zakazu.

czytaj więcej »

Czy okres, w którym urzędy pracy refundują część kosztów związanych z zatrudnieniem osoby do 30. roku życia będzie kontynuowany? Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy w tej sprawie.

czytaj więcej »

Zapytaliśmy Ministerstwo Pracy o dwie wątpliwe kwestie dotyczące zakazu zatrudniania w handlu w niedzielę. W tym o granicę czasową niedzieli, gdy wzywamy np. do usuwania awarii osoby, które normalnie nie mogą pracować w tym dniu. Co wynika z odpowiedzi ministerstwa?

czytaj więcej »

wiper-pixel